Łódź EXPO 2024 Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Portal UMŁ AIPH

EXPO 2029 ŁÓDŹ POLSKA

Artykuł

World EXPO 2020 w Dubaju – planowane przesuniecie terminu otwarcia Wystawy

Po wielkich wydarzeniach w ostatnich latach jak World EXPO 2015 w Mediolanie, International EXPO 2017 w Astanie czy Horticultural EXPO 2019 w Pekinie, świat zaczął odliczać czas do nadchodzącego World EXPO 2020 w Dubaju.

Wydarzenie ma się odbyć pod hasłem „Connecting Minds, Creating the Future” i według planów powinno rozpocząć się 20 października bieżącego roku i potrwać do 10 kwietnia 2021 r. Wszystko jednak wskazuje, że z uwagi na panującą obecnie na świecie sytuację epidemiologiczną termin otwarcia Wystawy zostanie przesunięty. Byłaby to absolutnie zrozumiała decyzja, zwłaszcza mając na uwadze, że gospodarze imprezy spodziewają się 25 mln odwiedzających i ponad 200 uczestników.

Komitet Wykonawczy Biura Wystaw Światowych (BIE) przychylił się do wniosku Zjednoczonych Emiratów Arabskich o przesunięcie terminu rozpoczęcie Wystawy, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta w wyniku głosowania państw członkowskich BIE. Za zmianą terminu musi zagłosować minimum 2/3 państw.

Więcej aktualnych informacji o World EXPO w Dubaju na stronie:  https://www.expo2020dubai.com oraz https://www.bie-paris.org/site/en .

wróć do aktualności