Łódź EXPO 2024 Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Portal UMŁ AIPH

EXPO 2029 ŁÓDŹ POLSKA

7 PODSTAWOWYCH FAKTÓW O EXPO 2024 W ŁODZI

EXPO to jeden z najgorętszych tematów na ulicach Łodzi. Jest to bezprecedensowe wydarzenie w historii Polski. Temat jest nowością dla większości mieszkańców, więc nie każdy z nich ma pełną wiedzę na ten temat.  Poniżej znajduje się krótki przewodnik po najważniejszych faktach, które przydadzą się w dyskusji o EXPO:

 1. Zwycięstwo
  Łódź uzyskała prawo do organizacji Horticultural EXPO 21 marca 2018 roku. Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ogrodniczych (AIPH) doceniło potencjał dla zieleni w mieście oraz plany rewitalizacji miasta.
 2. Nazwa
  Horticultural EXPO jest nazywane w skrócie Zielonym EXPO przez wzgląd na swoją tematykę.
 3. Motto
  Oficjalnym hasłem Zielonego EXPO 2024 jest Nature of the City – Natura Miasta. Ekologiczny rozwój miast i rola przyrody w życiu człowieka znajduje się w centrum uwagi.
 4. Tematyka
  Tematami podejmowanymi podczas wystawy będą m.in. rozwój zieleni w mieście, kształtowanie miejskiego krajobrazu, promocja innowacji w dziedzinie ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju miast, a także ogrodnictwa i rolnictwa.
 5. Miejsce
  Teren EXPO 2024 znajduje się w centrum Łodzi, m.in. na terenie parków Baden-Powella i 3 Maja. Łącznie to około 75 hektarów pomiędzy ulicami: Pomorską, Kopcińskiego, Konstytucyjną, Małachowskiego i Niciarnianą.
 6. Czas
  Zielone EXPO będzie trwało od 27 kwietnia do 28 września 2024 roku, czyli 5 miesięcy (155 dni).
 7. Szansa
  EXPO to impreza o światowym zasięgu. Szacuje się, że Łódź może odwiedzić nawet 4 miliony gości. To niepowtarzalna okazja do promocji miasta, jak i pozytywnych zmian na długie lata.