Łódź EXPO 2024 Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Portal UMŁ AIPH

EXPO 2029 ŁÓDŹ POLSKA

7 aplikacji mobilnych, które pomogą Wam dbać o środowisko

7 aplikacji mobilnych, które pomogą Wam dbać o środowisko

Telefon komórkowy to urządzenie, z którego korzysta już zdecydowana większość ludzi, zarówno młodszych, jak i starszych. Według raportu Polska.Jest.Mobi 2018 odsetek osób posiadających smartphone w Polsce przekracza 60%. Nie trzeba pewnie dodawać, że komórki przestały służyć już tylko jako narzędzie komunikacji. Obecnie, dzięki łatwemu dostępowi do Internetu, są również źródłem szybkiej informacji.

Codziennie powstają setki najrozmaitszych aplikacji, które służą rozrywce, ułatwiają znalezienie odpowiedniej drogi czy pomagają wezwać taksówkę. Poniżej przedstawiamy kilka aplikacji, dzięki którym bycie eko stanie się łatwiejsze. 

  1. GreenLove: dzięki niej możecie zobaczyć miejsca ze zdrową żywnością znajdujące się w pobliżu, sprawdzić ich godziny otwarcia, a nawet zrobić rezerwację.
  2. Moje Odpady: harmonogram wywozu odpadów, aplikacja wyświetla daty odbioru odpadów dla poszczególnych gmin i miast.
  3. EKO POLAK: szerzy postawę proekologiczną zwiększając wiedzę o elektroodpadach i smogu.
  4. Good Guide: skanując kod produktu dostaniesz m.in. informację, czy produkt był testowany na zwierzętach.
  5. Mobilet: bilety komunikacji miejskiej, dalekobieżnej oraz płatne parkowanie w jednym miejscu, bez marnowania papieru i tuszu.
  6. SaveToDate: aplikacja, w której sklepy mogą dodawać informacje o terminach przydatności produktów oraz promocjach, co pozytywnie wpłynie na ich konkurencyjność.
  7. Naturalnie!: znajdziesz tu mapę ekologicznych sklepów, ale również restauracji, marek kosmetycznych i miejsc noclegowych (agroturystyka).

Na początek zachęcamy do zainstalowania kilku aplikacji.